Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomovMalé koupelny vypadají díky obkladům a dlažbě větší

Malé koupelny vypadají díky obkladům a dlažbě větší

Lhát se nemá. V některých situacích však může lež s dobrým úmyslem prospět! Například v malých koupelnách. Z malé koupelny nikdy žádný obr nebude. Správně zvolené keramické obklady a dlažba dovedou „šikovně lhát“ a malou panelákovou koupelnu opticky zvětšit. To stejné dovede udělat s malým prostorem koupelny také vybavení, jako je vana, koupelnový nábytek, sprchový kout či umyvadlo. Stačí vědět, jak na to! Inspirujte se 3 příběhy lidí, kteří velikost koupelny přelstili chytře zvoleným řešením.

1. Velký formát obkladů a dlažby v imitaci kamene přidává koupelně „centimetry“ navíc

V první koupelně, kterou můžete na fotografiích navštívit, hrají hlavní roli velkoformátové obklady a dlažba v imitaci kamene v nikdy nestárnoucí šedé barvě. Právě velký formát tuto malou koupelnu opticky zvětšuje. Kdyby majitelka použila pouze malé kachličky, v koupelně by bylo hodně spár a celá by působila poněkud nejednotným dojmem. Díky většímu rozměru obkladů a dlažby je v ní jen minimum spár, a naopak působí jednotně a uceleně. Prostor za umyvadlem zdobí dekorace v kamenném designu.

Majitelka malé koupelny zvolila velký formát obkladů a dlažby v imitaci kamene.

Specialisté koupelnového studia M.B.KERAMIKA vám rádi poradí, jaký rozměr obkladů a dlažby bude pro vaši malou koupelnu vhodný. Pokud i vy toužíte po velkém formátu, ideální je použít alespoň rozměr 60×60 cm a ještě větší rozměry. K naoko většímu dojmu z koupelny vždy výrazně přispívá také správně zvolené koupelnové vybavení. Odborník majitelce doporučil průhledný sprchový kout, koupelnový nábytek v dekoru dřeva a stylové umyvadlo na desku. Dekor dřeva dokonale ladí s šedou barvou dlaždic. Celý prostor malé koupelny doslova prokoukl a získal šmrnc.

Malé koupelně dodává na atraktivitě průhledný sprchový kout, nábytek v dekoru dřeva i designové umyvadlo na desku.

2. Zelená dlažba v kombinaci s bílým obkladem odvádějí pozornost od velikosti koupelny

Do malé koupelny je ideální zvolit neutrální a střídmé barvy, jako je šedá, béžová, krémová nebo bílá. Tyto barvy totiž koupelnu dělají opticky větší, než doopravdy je. Chtěli byste mít v panelákové koupelně přece jen výraznější barvy? Máme pro vás řešení. Výsledek bude dokonalý, když výraznou či tmavou barvu zkombinujete s neutrální barvou. Přesně to udělala majitelka další koupelny. Zelenou dlažbu imitující beton s povrchem v matu zkombinovala s bílým koupelnovým obkladem v lesku.

Obklad v imitaci betonu Lemmy v zelené barvě ladí s bílým koupelnovým obkladem.

Majitelka si obklad a dlažbu do koupelny vybrala online z pohodlí svého domova bez návštěvy prodejny. Specialistka online centra poradila s kombinací obkladů a dlažby a mimo jiné poslala také vybraný vzorek dlažby domů. Poté, co se zákaznice ujistila, že keramická dlažba je stejně hezká jako na designové fotografii, zajistila specialistka dopravu. I v této koupelně ladí s obkladačkami a dlažbou také vybavení – skříňka pod umyvadlo v dekoru dřeva či baterie. Koupelně dodává pár centimetrů navíc i sprchový kout s průhledným sklem.

S obklady a dlažbou ladí umyvadlová skříňka v dekoru dřeva, opticky ji zvětšuje průhledný sprchový kout.

Přes online poradenské centrum M.B.KERAMIKY nakoupila keramický obklad či dlažbu do koupelny, kuchyně, obývacího pokoje či na terasu celá řada zákazníků. „Komunikace s odbornou specialistkou byla perfektní, umí poradit. I přes email byla spolupráce bezvadná. Doprava vzorků nebo následně zakoupených obkladů byla zvládnutá na jedničku oproti konkurenci,“ napsala recenzi na portál google.cz jedna ze zákaznic.

3. Do malé koupelny se povedlo napasovat sprchový kout, vanu i umyvadlo se skříňkou

Někdy se díky správně zvolenému řešení povede takřka nemožné! Jako třeba vtěsnat do „pidi“ koupelny vanu, sprchový kout i dostatečně prostornou skříňku pod umyvadlo. Navštivte další koupelnu a inspirujte se, jak kombinace „vše v jednom“ na malém prostoru může vypadat. Dlažba v dekoru dřeva je položena nejen na podlaze, ale i na stěně jako obklad. Perfektně ladí s bílým obkladem do koupelny. Bílá barva vany, bílý koupelnový nábytek i průhledný sprchový kout dodávají koupelně vzdušnost. Tato paneláková koupelna vypadá větší, což znamená, že záměr se povedl na jedničku!

Dlažba v dekoru dřeva Picasso designově i prostorově ladí s bílým obkladem i vybavením, jako je skříňka pod umyvadlo, vana či sprchový kout půlrámové konstrukce.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular