Pondělí, 5 června, 2023
magazin
HomePro kutilyKterý stůl umožňuje efektivní práci?

Který stůl umožňuje efektivní práci?

Pohodlný stůl je nepostradatelným prvkem efektivní práce. Zaručuje pohodlí, umožňuje vám soustředit se na úkoly a vyhnout se bolestem zad i po několika hodinách strávených ve stejné pozici. Jak ukázaly testy provedené psychology, plné soustředění je mnohem snazší, když je deska stolu téměř úplně prázdná. Jedním z kritérií by proto – kromě rozměrů psacího stolu – měl být také počet přilehlých zásuvek.

Pohodlný a praktický psací stůl – rovná záda jsou základ

Na rozměry – zejména výšku – by měli dávat zvláštní pozor lidé, kteří jsou výjimečně vysocí nebo extrémně nízcí. Musí podmínit udržení vzpřímené postavy. Deska stolu by za žádných okolností neměla být příliš nízko, protože to bude mít za následek hrbení a bolesti zad. Druhý extrém – příliš vysoká pracovní plocha má také nepříznivý vliv a vede k posturálním deformacím.

Pracovní stůl pouze se zásuvkami

Podle výzkumu psychologů je pro lidi, zejména školní děti a teenagery, mnohem snazší zaostřit, když je deska stolu prázdná. Poličky a zásuvky jsou nezbytné, abyste je odstranili od jakýchkoli předmětů, které by mohly rozptylovat nebo rozptylovat vaši pozornost. Většina stolů je má trvale namontované na jedné nebo obou stranách. Výběr by měl být proveden v závislosti na individuálních potřebách.

Počítačový stůl

Od polic a šuplíků se však mohou vzdát lidé pracující pouze u počítače nebo mající dostatek místa na uložení kancelářských potřeb mimo stůl. Programátoři nebo grafici většinou nepotřebují knihy, sešity ani poznámky.

Navzdory zdání nejsou stacionární počítače minulostí. Naopak bývají mnohem výkonnější než notebooky. Díky skvělým parametrům si takové zařízení vybírají lidé pracující na specializovaných programech nebo náruživí hráči. Stacionární počítače nevyžadují vždy konkrétní model stolu, ale je to zdaleka nejpraktičtější řešení. Mnoho stolů má uprostřed pod deskou stolu výsuvnou polici na klávesnici.

Psací stůl pro dítě

Psací stoly pro nejmenší jsou samozřejmě navrženy trochu jinak než modely pro dospělé. Děti rostou rychle a ne vždy si uvědomují, jaký postoj pro ně bude nejlepší. Odpovědí na dilemata rodičů, kteří hledají perfektní psací stůl pro své dítě, budou kopie s polohovatelnou deskou – můžete měnit úhel jejího sklonu a někdy i výšku. Toto řešení má mnoho výhod. Díky pohodlnému pracovnímu stolu šitému na míru si dítě snáze udrží správnou postavu a tráví čas u psacího stolu. Praktičtí rodiče by také měli dbát na to, aby dítě z polohovatelného stolu nevyrostlo tak rychle jako v případě nepolohovatelného modelu.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular