Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomePro kutilyKombinace moderního interiéru se starožitnostmi? Snadnější úkol, než se zdá!

Kombinace moderního interiéru se starožitnostmi? Snadnější úkol, než se zdá!

Mnoho lidí si umístění starožitností do jinak moderního interiéru nedokážou moc dobře představit. Správné kombinování těchto dvou stylů na první pohled vypadá obtížně, ale opak je pravdou. Starožitnosti totiž dokážou do jinak chladného moderního interiéru vnést pocit tepla a útulnosti. Dekorace s přidanou historickou hodnotou navíc dodávají obytnému prostoru jistou originalitu a punc luxusu.  

Dříve, než se vydáte hledat nějaký antikvariát, se pořádně podívejte po svém domově a zkuste popřemýšlet o tom, jaké druhy doplňků by se do vaší domácnosti hodily. Aby kombinování starožitností a moderny fungovalo, je třeba vzít v potaz především materiály a styl našeho nábytku a také barvy, které interiér vyplňují. Nábytek i dekorace by měly být podobného stylu – k masivnímu nábytku se tak hodí hlavně výrazné dekorace, kdežto k lehčímu nábytku bychom měli volit spíše něco jemnějšího. 

Vaši sbírku starožitností mohou tvořit například starožitné hodiny, sklo, porcelán, sochy, plastiky, slonovina, litografie či luxusní šperky. Záleží hlavně na vás, který druh dekorace si do vašeho interiéru vyberete. Důležité však je, aby se tento historický skvost stal dominantou dané místnosti. Je proto potřeba ho do prostoru vhodně umístit. 

Staré věci kolem sebe potřebují hodně volného místa, aby mohla vyniknout jejich jedinečnost v kontrastu s moderním interiérem vašeho bytu. V opačném případě bychom mohli dosáhnout i nežádoucího efektu, kdy by místnost působila spíše kýčovitě a přeplácaně. Je proto důležité soustředit se na vyvážený poměr mezi doplňky a nábytkem tak, aby celý interiér působil rovnovážně a byl na první pohled příjemný.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular