Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomovK optickému zvětšení místnosti stačí vhodně zvolit barvy

K optickému zvětšení místnosti stačí vhodně zvolit barvy

Kéž bychom měli doma trochu více místa, alespoň o metr nebo dva, že? Ale není proč zoufat a stěhovat se do bytu, který je třeba v úplně jiném městě, jen kvůli metráži. Jsou přeci možnosti, jak zajistit, abychom vnímali svůj životní prostor zase trochu jinak. Svou roli hraje hlavně to, jakým způsobem si doma vymalujete a jakou tapetu si dáte na zeď. Když vhodně nakombinujete odstíny, rozhodně můžete získat pár decimetrů čtverečních navíc – alespoň tedy opticky…

Fialová bude určitě velmi zajímavá

Růžovofialový tón je vynikající volba, která opticky rozšíří prostor, ale pozor na modrofialové odstíny, které působí přesně opačně – a možná se hodí do jiných místností než těch, které chcete opticky zvětšit. V dětském pokoji se bude výborně vyjímat žlutá barva, ideálně pak v odstínu podobnému vaječnému žloutku. Je veselá a působí teple, v jídelně povzbudí při stolování a snad právě proto je zde využívána snad vůbec nejčastěji. A jaké barevné tóny se ještě hodí, když chceme opticky rozšiřovat?

  • Šedozelená. Ta zkrátka zamaskuje, že je místnost opravdu malá. Vytváří dojem hloubky. 
  • Béžová. Je hezky neutrální a nikdy nevyjde z módy. Pro všechny, kteří nechtějí jen bílou!
  • Kávová. Bude působit hodně útulně, vytvoří intimní atmosféru i v poměrně malém prostoru.
  • Nebeská modř. Zajistí vám krásné sny, zejména v ložnici – budete se cítit jako na obláčku. 

Místnost bude opticky větší zejména za předpokladu, že podlahová krytina bude jednotná, a to nejen v ohledu barvy, ale i použitého materiálu. Platí také pravidlo, že by neměla být tmavší v porovnání se stěnami. Pak už je vlastně naprosto jedno, jestli využijete například koberec, laminát nebo nějaký jiný materiál. 

I s nízkým stropem si musíte umět poradit

Pokud vás trápí výška místnosti, je třeba najít řešení třeba v podobě světlého stropu a nízkého nábytku, díky nimž se prostor v každém případě o trochu opticky zvětší. Nikomu pak po vstupu do místnosti nepřijde, že máte nižší strop, než je obvyklé a standardní. Opatrně také se vzorovanými tapetami, jejich působení by mohlo být kontraproduktivní – a jistě nechcete, aby se místnost opticky zmenšila, že?

- Advertisment -pr clanky

Most Popular