Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomePro kutilyK čemu je elektrická horkovzdušná pistole?

K čemu je elektrická horkovzdušná pistole?

Jedním z nejužitečnějších zařízení v domácí i profesionální dílně je elektrická horkovzdušná pistole. Co je to takové zařízení? Jaká je využití? Vše se dozvíte v našem článku.

Elektrická horkovzdušná pistole – co to je?

Stojí za to začít vysvětlením, co je elektrická horkovzdušná pistole. Elektrická horkovzdušná pistole je zařízení, které vydává horký vzduch. Teplota vypouštěného vzduchu se pohybuje od 50 do dokonce 600 stupňů Celsia.

Elektrická horkovzdušná pistole – jaké má využití?

Elektrická horkovzdušná pistole vám umožňuje provádět takové práce, jako jsou:

  • sušení nátěrů
  • řezání plastů
  • odstraňování starých nátěrů
  • pokrytí různých typů povrchů fólií
  • pálení plevele

Horkovzdušná pistole je také užitečná při instalatérství, pájení a svařování plastů.

Elektrická horkovzdušná pistole – na co si dát pozor?

  • Výkon – čím vyšší výkon, tím vyšší teplota vháněného vzduchu.
  • Způsob regulace teploty – existují horkovzdušné pistole s dvou nebo třístupňovou regulací, stejně jako s plynulou regulací. Mezi další možnosti nastavení patří možnost přizpůsobit teplotu typu prováděné práce.
  • Úroveň teploty – dalším důležitým parametrem je interval, ve kterém horkovzdušná pistole ohřívá vyfukovaný vzduch.
  • Pohodlí při používání – horkovzdušná pistole by se měla používat pohodlně, proto si zkontrolujte, jak jsou tvarované rukojeti. Skvělým pomocníkem bude i displej, který bude zobrazovat informace o teplotě vyfukovaného vzduchu.
  • Trysky – jako horkovzdušná pistole jsou samozřejmě trysky. Existují redukční trysky, ploché trysky, reflektorové trysky, určené pro lepení za tepla nebo tepelné řezání.

Na co si dát při nákupu pozor?

Které parametry horkovzdušné pistole jsou nejdůležitější? Na prvním místě by určitě měl být výkon samotného zařízení, který přímo ovlivňuje jeho provozní parametry – tedy účinnost a teplotu. Klíčové však budou dvě zmíněné funkce, které umožňují přizpůsobit konkrétní zařízení prováděným úkonům. Vždy se vyplatí ověřit vzájemnou závislost těchto dvou vlastností, protože často bude maximální účinnosti dosaženo při nižších teplotách – což může mít negativní dopad na rychlost práce.

Dalšími důležitými vlastnostmi dobré horkovzdušné pistole je možnost regulace teploty, pevná konstrukce zaručující spolehlivost a dlouhou „životnost“ zařízení a také dostupnost různých typů trysek, které lze přizpůsobit prováděným úkolům.

Previous articleUhrančivé kouzlo přelivových bazénů. Objevte jej také
Next articleKterý stůl umožňuje efektivní práci?
- Advertisment -pr clanky

Most Popular