Pondělí, 5 června, 2023
magazin
HomePro kutilyJednoduché, ale přesto funkční řešení. To jsou rolety den a noc bez...

Jednoduché, ale přesto funkční řešení. To jsou rolety den a noc bez vrtání!

Klasické sklápěcí rolety jsou běžnou součástí domovů po dlouhé roky, a i když už je spousta jiných technologických i designových řešení, tak jsou stále oblíbené. Jedněmi z nejoblíbenějších jsou rolety bez vrtání, které plní naprosto totožnou funkcí, ale s tím rozdílem, že je jejich technologická instalace mnohem jednodušší.

Proč jsou rolety den a noc tak oblíbené?

Jedná se o jakousi předělovou čáru mezi klasickými roletami a žaluziemi. Z obou mechanismů si totiž osvojily ty největší výhody a díky tomu jsou z nich opravdu výborné doplňky domácího interiéru. Jsou tvořeny většinou pomocí látkových rolet, takže je zde ohromné množství barev a vzorů nejen ze sériové výroby, ale také možnost individuálních designů a zpracování.

ro

O tom, proč jsou rolety den a noc bez vrtání lepší, si ale budeme psát v dalším odstavci. Nejdříve vysvětlíme jednoduchý systém fungování. Rolety jsou totiž střídány v podobě dvou odlišných materiálů. Jeden má vyšší průsvitnost a ten druhý má průsvitnost naopak menší. Pomocí elektronického, manuálního či dokonce ovládání z chytrých zařízení, lze rolety nastavit do správného úhlu a upravit tak průtok světla podle přání.

Rolety den a noc bez vrtání vše ještě zjednoduší

Pokud se pak nemůžete rozhodnout pro dlouhodobou instalaci, nebo dokonce chcete rolety jen na určité období, tak je možnost bez vrtání naprosto ideální. Oproti klasické instalaci se rolety bez vrtání pouze zasazují přímo na okenní rám. Bez jakéhokoliv lepení, nebo invazivní metody se zachytí na háčky z tvrzeného plastu a pokud se oknem extrémně prudce netrhne, tak bezpečně na okenním rámu. Svými vlastnostmi se jinak nijak neliší a nabízí tak stejný výsledek. A to vše při zachování dobré ceny a mnohem jednodušší instalace.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular