Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeDomovJakou si vybrat matraci? Není nic jednoduššího!

Jakou si vybrat matraci? Není nic jednoduššího!

Přemýšlíte, jak to udělat, abyste se ráno nebudili celí rozlámaní, a ještě více unavení, než když jste šli spát? Že nevíte, co způsobuje to, že se vám tak špatně spí? Je to jednoduché – rychle vyměňte matraci. Vždyť v posteli strávíte prakticky třetinu svého života, proto byste neměli na kvalitní matraci šetřit a dopřát si jen to nejlepší. Jaký ale vybrat materiál? A jaký rozměr? To jsou otázky, na které byste se měli zezačátku zaměřit.

Matrace 140×200

Matrace vhodná pro návštěvy, jelikož svou velikostí je velká prakticky jako jeden a půl lůžka – proto není vhodná na pravidelné spaní dvou osob, nicméně je také úsporná, co se týče místa. Vyberte si například matraci 140×200 z paměťové pěny, která se anatomicky přizpůsobí tělu a hlavně páteři, a tak zabraňuje různým otlakům a proleženinám. Tento materiál je vhodný hlavně pro seniory či osoby, které trpí problémy s klouby.

Matrace 160×200

Rozměr matrace 160×200 je již vhodnější pro spaní párů a zároveň také úsporný z pohledu místa. Je vhodná jako matrace pro manželský pár, nicméně spíše pro mladší lidi. Doporučujeme tuto matraci pořídit z latexu, který vám zaručí pružnost a měkkost. Vyrábí se v několika hustotách a výškách – jedná se o syntetický výrobek s přídavkem přírodního kaučuku. Jsou vzdušné a skvěle se přizpůsobí ležícímu tělu.

Matrace 180×200

Nejoblíbenější rozměr pro spaní v manželské posteli, který skýtá dostatek místa pro pár i malé dítě, které si ráno přijde přilehnout k rodičům. Vyberte si matrace 180×200 z PUR pěny, což je materiál, který se používá na vyztužení jádra pro sendvičové matrace. Největší výhodou je její stálost a pružnost, proto může být položena i na polohovacím roštu.

Nemyslíte, že je nejvyšší čas na změnu vaší matrace?

1 COMMENT

Comments are closed.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular