Pondělí, 5 června, 2023
magazin
HomeDomovJaké prvky zakomponovat do pokoje našeho malého školáka?

Jaké prvky zakomponovat do pokoje našeho malého školáka?

Máme-li doma dítě na 1. stupni, měli bychom mu vytvořit i patřičné podmínky pro studium. Mladší školní věk je milníkem v životě našeho dítěte. Připravené prostředí tak značně usnadní jeho vstup do nové životné etapy. Na následujících řádcích se zaměříme zejména na dětský pokoj. Povíme si, jaké prvky do něho zahrnout, aby se naše dítě mohlo plně koncentrovat na nové výzvy a aby si v něm i odpočinulo. Čtěte a inspirujte se!

Jaký nábytek použít do pokoje dítěte mladšího školního věku? 

Dětský pokoj utváří zejména nábytek. Bude dobré, když dítěti pořídíme nábytek v minimalistickém duchu, který nebude působit rušivým dojmem. Myslete i na to, že dekor nábytku by měl být jednotný. Do malých pokojů se skvěle hodí jasanové nebo smrkové dřevo. Do větších dětských pokojů pak můžete využít i dubovou či třešňovou variantu. Základem dětského pokoje je pak kvalitní pracovní stůl s dostatkem úložného prostoru, pevná postel s dobrou matrací a roštem a skladná šatní skříň. Na stěny pak můžete nainstalovat praktické odkládací poličky. Víc toho váš školák nepotřebuje.     

Jaká světla a barvy se budou hodit do dětského pokoje pro malého školáka?

Světla a barvy působí přímo na naši psychiku. Do pokojů pro malého školáka volte zejména decentní odstíny barev. Dobře poslouží nejen stará dobrá bílá klasika. Zdi dětského pokoje mohou mít i citrónovou, pistáciovou či světle fialovou barvu. Pro relaxaci se pak hodí i modrý odstín, který navodí pocit klidu a pohody. Se zmíněnými barvami se vaše děti v prostoru dobře zrelaxují a budou se moci soustředit na učivo. Úplně se pak vyhněte kontrastním barvám, ty by mohly působit jako rušivý element. Co se týče osvětlení, platí pravidlo, které říká, že čím je ho více, tím lépe. Jestli-že nemá dětský pokoj dostatek venkovního světla, můžeme si dopomoci i nejrůznějšími svítidly. Světla mohou mít mnoho podob. Do malých pokojů zvolte stropní svítidla, která ušetří prostor. Do větších školních pokojíků pak můžete využít i stojací lampy. Zvláště oblíbené jsou pak zatemňovací modely, které vrhají tlumené světlo.    

Jaké další prvky by měl dětský pokoj naší ratolesti zahrnovat?

Pro děti školního věku pak do pokojů umístíme i kvalitní pracovní křeslo. Mělo by být polstrované a také by mělo disponovat posuvnou opěrkou zad. Textilní prvky v dětském pokoji by měly být sladěné nejen barvou, ale také strukturou. Díky tomu bude dětský pokoj vašeho školáka vkusně sjednocený a bude s v něm dobře učit i relaxovat.   

- Advertisment -pr clanky

Most Popular