Sobota, 3 prosince, 2022
magazin
HomeDomovJak zprovoznit bazén po zimě? S problémy pomůže instalatér!

Jak zprovoznit bazén po zimě? S problémy pomůže instalatér!

Koupací sezóna je za dveřmi a s příchodem teplých dní se pomalu chystáme na zprovoznění bazénu po zimě. Jak připravit bazén na léto a s čím si nechat pomoci od odborníků?

Jak na zprovoznění bazénu svépomocí

Vyjměte z bazénu dilatační plováky – někteří majitelé řeší tento problém pomocí naplněných pet lahví. Potom pomocí síťky umístěné na teleskopické tyči odstraňte z bazénu hrubé nečistoty (listí, jehličí, větvičky atd.). K tomuto úkonu můžete vzít na pomoc robotický čistič bazénu.

Zavřete všechny ventily – jedná se o sání, výtlak oběhového, případně protiproudého čerpadla a začněte dopouštět bazénovou vodu do požadované výšky. Pak namontujte čerpadla i ostatní technologii.

Pozor na správné napojení čerpadel – Při zpětné montáži jsou veškerá spojení technologických zařízení připojována pomocí plastového šroubení vybavených těsnícími pryžovými „O“ kroužky. Někdy se stane, že během zimy dojde k poškození nebo zpuchření těsnící gumy. Kapající vodu vyřešíte výměnou těsnících kroužků. Zavolejte si proto odbornou pomoc. Náš instalatér Praha vám vymění všechny těsnící kroužky, které mohou zanedlouho také začít kapat. Co majitel žádného bazénu nechce, je řešit kapající potrubí během letní sezóny, kdy si chce užívat pouze příjemné starosti spojené s domácím bazénem.

Nezapomeňte vše řádně dotáhnout

Bazény jsou nejčastěji opatřeny plastovými šroubeními, která je nutná dobře dotáhnout. Náš instalatér Praha má potřebné nářadí, které nepoškodí měkký plast během otáčení. Pak už stačí otevřít ventily a po zaplavení technologie se přesvědčte o těsnosti spojů. Pokud jakkoliv únik bazénová voda uniká, je nezbytné spoj dotěsnit. V tomto případě náš instalatér Praha dotěsní spoje vhodným těsnícím materiálem.

První spuštění bazénu

Konečně se blížíme do finále. Před spuštěním filtračního čerpadla přepněte funkci šesticestného ventilu do polohy „filtrace“. Ujistěte se, že skimmer nevykazuje žádné poškození nebo v něm není zachycen cizí předmět a že je uvnitř skimmeru umístěn košík pro zachycení hrubých nečistot.

Zkontrolujte také čistotu vlasového filtru oběhového čerpadla. Pokud je vše v pořádku zapněte čerpadla. Náš instalatér Praha se ještě jednou přesvědčí o těsnostech všech demontovatelných spojů.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular