Neděle, 29 ledna, 2023
magazin
HomeDomovJak si upéct levné a chutné cukroví?

Jak si upéct levné a chutné cukroví?

Pečení cukroví patří k tradičním a oblíbeným tradicím, kterou dodržují snad všechny rodiny. Nicméně se stále se navyšujícími cenami za základní suroviny, které jsou na cukroví potřeba, se v současné době jedná o poměrně nákladnou aktivitu. Jaké jsou tipy, jak si i letos upéct nejen chutné, ale i cenově příznivé cukroví?

Využívejte nabídek akčních letáků

Jedním ze základních tipů, jak během nákupů ušetřit, je využívat akčních nabídek uvedených ve slevových letácích. Jednat se může o slevy na potraviny či potřebné suroviny, jako jsou vajíčka v akci, mléko v akci, a vyhledávaná je také třeba mascarpone akce. V návaznosti na akční nabídky můžete upravit i výběr cukroví, které budete péct. Objevíte-li v supermarketu příhodné mascarpone akce, zkuste si letos připravit cukroví, jehož základem bude právě mascarpone.

Akční letáky pravidelně vydávají společnosti, jako je Lidl nebo Kaufland, které zároveň provozují mobilní aplikace. V těch je možné si nejen prolistovat aktuální leták, ale také získat další slevové kupóny, které během nákupu přijdou taktéž vhod. Myslete však na to, že není nutné vytvářet si železné zásoby kdykoliv, kdy na vás vyskočí například akce na mouku. Akční nabídky vychází pravidelně, proto si obstarejte pouze takové množství surovin, které v nejbližší době opravdu upotřebíte.

Ušetřete nejen finance, ale i čas 

V momentě, kdy se vydáte na nákup, je vhodné spojit několik nákupů v jeden. Tedy během jedné návštěvy obchodu nakoupit například jak potřeby na cukroví, tak vánoční dárky. Přesně to kupujícím umožňuje Primark Prague, který má pobočku u Václavského náměstí. Na výběr jsou v Primark Prague jak zmíněné potřeby na cukroví, tak vánoční dárky, ale i krásné balicí papíry nebo roztomilé dekorace. Jedná se o skvělou volbou, chcete-li ušetřit čas i finance, a ještě zároveň zakoupit trendy zboží.

Stejně tak, pokud bydlíte ve větších městech, v nichž fungují rozvozy, využijte jich. Rozvoz z řad supermarketů nabízí například prodejny Tesco. Z pohodlí domova si tak objednáte vše, co potřebujete, a následně se již nemusíte o nic starat, protože vám nákup bude doručen až před dveře.

Zaměřte se na výběr receptů

V neposlední řadě je samozřejmě vhodné přizpůsobit výběr receptů, které budete péct. Jak již bylo naznačeno výše, cukroví, které budete péct, můžete zvolit podle toho, jaké slevy jsou aktuálně dostupné. Všechny dostupné slevy a akce jsou k nahlédnutí na slevovém portálu Kaufino, kde jsou pravidelně aktualizovány akční letáky vybraných společností, ať už se jedná o supermarkety, prodejny s elektrem nebo o obchody s nábytkem či domácími potřebami. 

Případně zvažte také využití polotovarů, oblíbené jsou z polotovaru například perníčky nebo kokosky, kdy stačí přidat pouze hrstku ingrediencí a cukroví je během chvíle připravené. Příležitostně se ve slevových prospektech navíc nachází právě sleva na polotovary, díky které bude výsledné cukroví doslova za hubičku.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular