Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeDomovJak postupovat při malování kuchyně

Jak postupovat při malování kuchyně

Kuchyň je srdcem našeho domova. Proměňte ji v moderní prostor, ve kterém se budete rádi setkávat s rodinou i přáteli. Jedině dokonale čisté a rovné zdi budou vaší skvělou vizitkou. Investujte proto do kvalitního malování od profesionálů.

Nepodceňujte nákup malířského náčiní

Malování není pouze o nanesení nového nátěru na zeď. I když o barvě celé malování samozřejmě je.  Při výběru barvy se vždy poraďte malíři pokojů. Dbejte na fakt, že barva v okolí kuchyňské linky musí být omyvatelná, jelikož často dochází k jejímu znečištění.

Jaké další malířské pomůcky budeme při malování potřebovat:

  • dostatek barvy
  • dva válečky na malování
  • teleskopickou tyč na stropy
  • stírací mřížku
  • plochý štětec
  • krycí materiál

Pokud máte všechny vyjmenované věci připravené, můžete se pustit do ošetření malovaných zdí.

Odstraňte všechny nerovnosti

Za dobu od posledního malování jste na zdech v kuchyni jistě měli nejrůznější doplňky a obrázky, které byly zavěšené na hřebících. Ty je nutné odstranit pomocí tmelu nebo sádry. Také nezapomeňte každou zeď po odstranění pavučin a prachu důkladně prozkoumat. Nerovnosti a praskliny zatmelujte. Na velké nerovnosti použijte stěrku. Zatmelenou díru nakonec opatrně začistěte jemným smirkovacím papírem a přejeďte vlhkým hadříkem.

Odstraňte mastnotu a plíseň

Protože je kuchyně velmi často namáhána, není divu, že jsou na zdech cákance od vaření. Protože bývá v této části bytu velká koncentrace par, není výjimkou, že se na zdech objevují plísně. Ty je potřeba odstranit precizně. Plísně totiž pokazí celkovou malbu a jsou navíc zdraví škodlivé. Malíři pokojů pro odstranění plísní doporučují použít vhodnou chemii. Může se ale stát, že se plíseň objeví znovu. To znamená, že je prorostlá hlouběji do malby. V takovém případě musíte malbu oškrábat až na omítku. Mastné skvrny otřete hadříkem namočeným v octu.


Ochraňte nábytek před barvou

Než se pustíte do malování, je nutné zakrýt nábytek, okna, dveře, zárubně, světla, vypínače i lišty malířskou fólií. Zakrytí všech nenatíraných částí kuchyně věnujte dostatek času a buďte důslední. Zaschlá barva jde špatně odstranit a čištění mnohdy může zabrat více času, než samotná malba.

Zpevněte zeď vhodnou penetrací

Penetrace zdí se doporučuje na nové i starší omítky. Vlivem použití penetrace dojde ke sjednocení a zpevnění zdí a zvýšení jejich savosti. Použitím penetrace docílíte sytějších barev a lepší přilnavosti barvy ke zdi. Obzvláště pokud překrýváte starý nátěr, je natření penetrací důležité, aby při přejetí válečkem po zdi nedocházelo k loupání.

Na závěr malování

Konečně se dostáváme na samotné malování. Naši malíři pokojů radí, začít malovat vždy od stropu. Strop natírejte v pruzích o šířce cca 1 m a postupujte od okna ke dveřím. Všechny hrany a přechody nejprve natřete plochým štětcem. Tak docílíte přesných hran, protože štětec lépe přilne k povrchu. 

U malování zdí postupujte“křížem krážem” a poté nepravidelný nátěr srovnejte rovnými tahy válečku. Rohy a menší plochy nejprve natřete štětcem tak, aby vám zbyla jen rovná plocha vhodná pro nátěr válečkem. 

Malování od profesionálů

Nejste si jisti, zda dokážete dokonale odstranit veškeré nerovnosti ze zdí, nebo se nechcete s malováním zaobírat? Zavolejte si na pomoc naše malíře pokojů. Díky nim budou vaše zdi dokonale rovné a hygienicky čisté. Navíc si ušetříte mnoho času s úklidem, protože naši malíři pokojů po sobě uklidí a předají vám dokonalé dílo.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular