Pondělí, 5 června, 2023
magazin
HomePro kutilyJak nakupovat nábytek do bytu?

Jak nakupovat nábytek do bytu?

Nakupování nábytku je pro někoho velmi stresující, jiný si ho zase užívá. Jak vybírat nábytek a doplňky do domácnosti tak, aby vám sedly na první dobrou a nemuseli jste ztrácet čas s jejich pozdější výměnou? Stačí se řídit několika osvědčenými pravidly.

Jakou úlohu má ve vašem životě nábytek?

Málokdo si při nákupu nového kusu nábytku uvědomuje, jak důležitou roli v jeho životě bude v budoucnu hrát. Peníze investované do nákupu nábytku jsou penězi, které vkládáme do svého dobrého životního pocitu. Proto se při nákupu nábytku řiďte nejen svým momentálním vkusem, ale také praktickou stránkou věci. Rozhodně si vezměte k ruce metr a dostatečnou porci představivosti.

Měřte, měřte a zase měřte

Před nákupem nového nábytku je potřeba vše důkladně změřit. V případě, že kupujete novou skříň do ložnice, nestačí změřit pouze její hloubku. Je potřeba počítat také s tím, že se její dveře budou otevírat a přístup do skříně by měl být pokud možno volný. Při nákupu nábytku myslete také na to, aby po jeho finálním umístění bylo možné otevírat okna. Nechte si proto raději alespoň minimální rezervu a počítejte také s případnou nutností podložení nohou skříně či stolu v případě nerovné podlahy. I v případě, že pouze přemýšlíte nad tím, jak vybrat matraci, byste se v první řadě měli rozmyslet nad jejími rozměry, a to nejenom šířkou a délkou, ale také výškou. Jestliže totiž máte nad postelí instalované poličky, může každý centimetr výšky matrace navíc znamenat, že se o ně budete pravidelně bouchat do hlavy.

Pozor na materiály

V případě materiálu, ze kterého bude váš nový nábytek, platí, že za kvalitu je potřeba si připlatit. V tomto ohledu patří k nejlepšímu materiálu pro váš nábytek masivní dřevo. To nejenže dobře vypadá, ale také dlouho vydrží a například v případě postelí oceníte i jeho vysokou nosnost. Pokud bude vypadat po letech poněkud použitě, jednoduše ho zrenovujete pouhým přebroušením a přetřením přírodním olejem či lakem. Zvolit můžete také barvu na dřevo. Ta ale překryje přirozenou strukturu masivu, což by byla škoda. Vysokou odolnost má kromě dřevěného také kovový nábytek. Ten se hodí jak do interiéru, tak do exteriéru. Nábytek z kovových materiálů je vhodné kombinovat s přírodními polstry a teplými barvami, aby působil alespoň trochu měkčeji.

Previous articleWindows 11 – nový operační systém od Microsoftu
Next article Na co nezapomenout před prořezáváním stromů?
- Advertisment -pr clanky

Most Popular