Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeDomovInhalátor v domácnosti pro prevenci i léčení

Inhalátor v domácnosti pro prevenci i léčení

Nemůžete se dlouhodobě zbavit kašle nebo rýmy? Trápí vás alergie, astma či další respirační onemocnění? Jsou vaše děti neustále nemocné a zameškají mnoho hodin školní výuky? Řešením by mohl být inhalátor na domácí použití – zdravotník, který se o vás postará a ani o něm nebudete vědět.

K čemu slouží inhalátor

Inhalátor je funkční zdravotnickou pomůckou nejenom pro astmatiky, ale taktéž pro osoby se sklony k infekčním a chronickým onemocněním dýchacích cest. Představuje moderní a efektivní způsob, jak pomocí inhalace přijímat předepsaná léčiva. Ta se v přístroji přemění na mlžinu či páru, která se při nádechu dostane až do plic a cíleně působí přímo na postižené místo. Inhalátor pomáhá léčit běžná, chronická i vážná respirační onemocnění. Zbaví vás nepříjemné vleklé rýmy, využijete jej v prevenci při léčbě kašle a různých typů alergií, například během pylové sezóny, ale i při léčbě astmatu.

Pro koho je vhodný

Inhalátor je vhodný pomocník při prevenci časté nemocnosti předškolních dětí i školáků, obzvláště v období sezónních onemocnění na podzim a v zimě. Pravidelné používání inhalátoru v domácnosti posiluje přirozenou obranyschopnost dýchacích cest, zbavuje je nečistot i infekce. Dále pomáhá léčit i další respirační onemocnění u dětí i dospělých, například rýmu či kašel. Inhalací předepsaných léků, minerálních vod, Vincentky apod. se pročišťují dýchací cesty, rozpouští se hlen a usnadňuje se jeho vykašlávání. Ucpaný nos se uvolní, nosní sliznice se zklidní. Inhalátor působí preventivně při potížích s ucpáváním vedlejších nosních dutin a při zánětech středního ucha. Nepostradatelnou pomůckou je především pro alergiky, astmatiky a další osoby s chronickými nemocemi dýchacích cest. Některé léky používané v běžných ručních inhalátorech (inhalační spreje, aerosolové dávkovače MDI apod.) jsou k dostání i jako roztoky pro podání elektrickým přístrojem. Jde především o léky sloužící k uvolňování křečovitých stahů průdušek a rozpouštění hlenů, které může předepsat alergolog nebo plicní lékař.

Další využití

Inhalátor můžete doma využít rovněž k relaxaci a navození uvolňující atmosféry, při potížích se spánkem nebo k uvolnění kožních pórů a hydrataci pokožky. K tomu slouží široký výběr éterických olejů, minerálních vod a bylinek.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular