Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeFiremní prezentaceFoukané izolace brání úniku tepla o 30 %, a ještě před hlukem...

Foukané izolace brání úniku tepla o 30 %, a ještě před hlukem zvenčí

Výběr vhodného izolantu není sázkou do loterie, jak by se zprvu mohlo zdát. Kdo vsadí na foukané izolace především pro zateplení prostor mezi podlahou a stropem, vsadí si jistotu. Jistotu bezpečného akustického i tepelného zaizolování, jež dovede udržet v zimě v domě až o třicet procent tepla více, ale zároveň v létě nedá prostor slunečním paprskům, aby dům vyhřály na podobu pekelné výhně.

Rekonstrukce i novostavby ocení použití foukaného izolantu

Foukaná tepelná izolace se obvykle realizuje s využitím minerální vlny. Výhodou aplikace je, že se dá v jakémkoliv ročním období, a tedy i v zimních měsících, nafoukat do příslušných prostor během jednoho dne. Nevyžaduje to ani dodatečné stavební úpravy, jakož při foukání nevzniká žádný odpad. Co se týče vlastností foukané izolace, je absolutně žáruvzdorná a má dlouhou životnost. Zcela určitě ji využijete vy i další generace. Vynikající tepelně izolační a akustické vlastnosti jsou podpořeny akustickými, hygienickými, technickými a požárními certifikáty. 

Výhodou je, že se dá použít i v prostorách mezi podlahou a stropem, což většinou u starších objektů byl problém v tom, že se málokdy používala tepelná izolace nebo zateplení. Proto můžete foukané izolace využít jak při rekonstrukcích starších domů, tak při jejich dodatečném izolování a zateplování. Ovšem, pozor! Tento typ izolace je velmi oblíbený u novostaveb, u budování nízkoenergetických domů, při zateplování panelových domů i při renovacích činžovních domů. Ideálně se hodí pro šikmé i ploché střechy, půdní prostory, rozmanité dutiny a zděné příčky. Investicí do foukané izolace dokážete uspořit nemalé částky za energie, jejíž ceny rok od roku stoupají. Pokud si nejste jisti s konkrétní realizací, případně cenou za ni, kontaktujte odborníky pro sestavení předběžného plánu, potažmo kalkulace. 

- Advertisment -pr clanky

Most Popular