Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeFiremní prezentaceExistují půjčky pro dlužníky? Může dlužník využít rychlou půjčku??

Existují půjčky pro dlužníky? Může dlužník využít rychlou půjčku??

Pokud budete mít dluhy a půjdete žádat o půjčku do banky, téměř jistě obdržíte zápornou odpověď. Co dělat v takové situaci, když se nemůžete spolehnout ani na pomoc svých blízkých? Nezbývá vám nic jiného než se obrátit na nebankovní úvěrovou společnost.

Mnoho nebankovních institucí nabízí půjčky pro zadlužené, které cílí na lidi se špatnou úvěrovou historií a nízkou bonitou. Banky pečlivě kontrolují každý z prvků, které tvoří úvěruschopnost. Úvěrové společnosti úvěruschopnost rovněž prověřují, jejich nároky jsou však o něco nižších než u bank.

Jaké podmínky splňovat pro získání půjčky?

Pokud máte finanční problémy vyplývající mimo jiné z překrývajících se dluhů, můžete se obrátit na nebankovní instituce. Je však třeba počítat s tím, že půjčka rozhodně nebude tak výhodná jako u banky. To vyplývá z většího rizika nesplacení závazků, jež na sebe nebankovní úvěrová společnost bere.

V závislosti na politice společnosti a částce, o kterou žádáte, můžete očekávat, že si vás poskytovatel zkontroluje v klientských registrech. Kromě toho bude nutné vyplnit příslušná prohlášení týkající se vašich výdělků, formy zaměstnání a nákladů spojených s bydlením a provozem domácnosti. Pokud budete žádat o vyšší částku, bude v některých případech třeba i dodatečné zajištění, např. záruka třetí strany (s dobrou bonitou) nebo zástava cenné věci (např. auto).

Co může dlužník udělat pro zlepšení své úvěruschopnosti?

Pokud máte spoustu problémů spojených se splácením vašeho dluhu, můžete se pokusit získat konsolidační půjčku. Díky tomu se vám podaří splatit běžné dluhy a snížit výši nákladů přidělených na splátku úvěru. S jednou nižší splátkou se vaše bonita zvýší a v případě naléhavé potřeby vám pomůže rychlá půjčka.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular