Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomovDům nebo byt? Toť otázka!

Dům nebo byt? Toť otázka!

Někdo má rád výhled do přírody, pro někoho je prioritou dostupnost dopravy a různých služeb. Každý máme jiné preference o od nich se často odráží výběr toho nejdůležitějšího v našich životech – byt nebo dům?

Jaké bydlení je nejlepší?

Každý v životě řeší vlastní bydlení. Pro někoho je snem bydlet v bytě a pro někoho zase v domě, avšak mnohdy podmínky těmto snům nepřejí. Ceny nemovitostí v poslední době šplhají stále nahoru a většina z nás se rozhlíží po nejlevnější variantě bydlení. Při koupi nemovitosti musíte myslet i na to, zda máte děti, v jaké lokalitě se dům nachází, pracovní možnosti a spoustu jiných faktorů.

Bydlení v bytě

Spoustu rodin jsou s tímto způsobem bydlení spokojená, byt má oproti domu několik výhod. Ta nejhlavnější je cenová dostupnost. Postavení domu nebo jeho koupě je mnohem dražší než koupě bytu. Avšak i tady záleží na dané lokalitě, byty jsou mnohem dražší v centru velkoměsta nebo prestižních čtvrtích než na jeho okraji. Bydlení v bytě vyhledávají zejména mladí lidé, a to díky tomu, že byt nevyžaduje až tak mnoho práce oproti domu. Interiér stačí udržovat, uklízet, služba v domě není taky tak častá.

Na veškeré opravy bytového domu se všichni obyvatelé skládají. V bytovém domě jste ze všech stran obklopeni jinými byty s rodinami, musíte dodržovat jistá pravidla, máte nedostatek soukromí a pokud máte rádi domácí mazlíčky, i tady jsou mnohdy problémy.

Bydlení v domě

Dům poskytuje mnohem větší soukromí než byt, je obklopen dvorem a zahradou – pokud tedy máte děti, můžete je bez starosti na dvůr „vypustit“. S přáteli můžete posedět u sklenky dobrého vína, grilovaného masa nebo se můžete starat o svou zahrádku. Ale vlastnit dům není jenom o zábavě. U domu se musíte starat nejen o jeho interiér, ale i jeho exteriér. Veškeré opravy musíte zajistit vy sami, nemluvě o velkých nákladech spojených s údržbou domu a jeho provozem. Je dobré si rozmyslet, kde chcete žít, zda jsou vaše finanční možnosti pro koupi domu dobré a taky jak jste na tom s časem.

A jaká volba bude ta vaše?

- Advertisment -pr clanky

Most Popular