Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeDomovDůležitost péče o fasádu domů

Důležitost péče o fasádu domů

Podobně jako věnujeme péči našemu zdraví, měli bychom věnovat pozornost i zdraví místa, kde žijeme. Někdy mohou představovat riziko mikroorganismy jako jsou plísně nebo řasy, a ani o nich nevíme, mohou se do našich domovů dostat přes fasádu. Ta není pouhým obalem našeho obydlí; je to první linie obrany, která nás chrání před vnějšími vlivy. Čistá fasáda je tak důležitá pro zajištění zdravého prostředí uvnitř domu.

Špinavá fasáda není hezká na pohled a působí zašle, může ale skrývat i další problémy. Jak stárne, ztrácí své ochranné vlastnosti, což může mít vážné důsledky pro celý dům i jeho obyvatele. Proto by se mělo o fasádu pravidelně pečovat, čistit ji a provést nátěr fasády. Řasy a plísně, které se usazují na fasádě mohou narušit strukturu omítky, umožnit hromadění vlhkosti a vytvářet ideální prostředí pro vznik mikroorganismů, které mohou ohrožovat naše zdraví. Často se s tím to problémem potýkají panelové domy, které mají izolaci. Omezuje přirozený oběh vzduchu, což vytváří prostředí, kde se plísně mohou šířit. Vlhkost a zelený povlak na fasádě tak nejsou jen estetickým problémem, ale mohou představovat reálné riziko pro naše zdraví.

Nízká kvalita omítky může být příčinou vzniku řasového porostu. Kvalitní nátěr fasád bytových domů může zvýšit odolnost omítky. Pravidelná údržba fasády je klíčová pro prevenci problémů spojených s plísněmi a řasami. Firma Umyjemto se specializuje na čištění a údržbu fasád. Provede kompletní analýzu stavu fasády, při mytí fasády odstraní řasy a plísně, a pokud je to nutné, provede i kvalitní nátěr fasády. Každý dům je jedinečný, a proto poskytují individuální odhad nákladů a možnost vizualizace nátěru fasády ještě před provedením prací.

Nechte svůj domov dýchat a buďte si jisti, že jeho první linie obrany – fasáda – je v optimálním stavu. S udržovanou fasádou můžete očekávat nejen krásný vzhled domu, ale také zdravé a bezpečné bydlení.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular