Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomePro kutilyDřevo je nejstarší stavební materiál. Používá se dodnes

Dřevo je nejstarší stavební materiál. Používá se dodnes

Dřevo jakožto nejstarší stavební materiál je oblíbené i v současné moderní době. V porovnání s jinými alternativami představuje totiž způsob, jak realizovat udržitelné, cenově dostupné a ekologické budovy.

Dřevo má velký potenciál, ale ne každé je stejné. Ve skutečnosti mají jednotlivé druhy odlišné vlastnosti. Záleží tedy i na účelu použití. Dřevo je však naprosto univerzální a používá se ve vnitřních i venkovních prostorách. Stačí se podívat na stavební řezivo od Kupdrevo, kde najdete prkna, latě i hranoly.

Kreativita je na místě

Architekti i projektanti mohou být při použití dřeva skutečně kreativní, protože tento materiál se snadno přizpůsobí a upraví pro konkrétní účely. Získají tak mnohem větší kontrolu nad tím, jak vlastně chtějí dřevo použít. Dřevo je možné použít i ve spojení s jinými materiály, a potom vynikají kontrasty mezi nimi.

Velké a malé projekty

Dřevo se neomezuje na určitou velikost projektu. Používá se při renovacích rodinných domů i komerčních budov, ale i při stavbě mrakodrapů.

Přírodní izolant

Dřevo je taktéž perfektní izolační materiál. Znamená to tedy, že pomáhá udržovat konstantnější teplotu. V porovnání s materiály, jako jsou zdivo, beton nebo ocel, má dřevo lepší tepelněizolační vlastnosti. Věděli jste například, že 2,5cm deska má lepší odolnost proti ztrátám tepla než 11,4cm cihlová zeď?

Použití dřeva ve stavebních projektech

Pokud je dřevo šetrně zalesňováno a používáno etickým způsobem, přispěje k výstavbě, jež má menší dopad na zastavěné a přírodní prostředí. V kombinaci těchto ekologických výhod a všech vlastností, které dřevo oproti jiným materiálům má, je více než jisté a jasné, že dřevo je ideální stavební materiál.

Jestliže hledáte dodavatele, obraťte se na internetový obchod Kup-drevo.cz. 

- Advertisment -pr clanky

Most Popular