Pondělí, 5 června, 2023
magazin
HomeDomovDíky jakým prvkům bude naše domácnost výjimečná?

Díky jakým prvkům bude naše domácnost výjimečná?

Chceme-li vyšperkovat náš domov do posledního detailu, bude dobré, zaměříme-li se na drobné prvky v interiéru i exteriéru, které z našeho domova vytvoří místo klidu a harmonie. Na následujících řádcích vám tak prozradíme, o které drobnosti se jedná. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké drobnosti mohou ovlivnit ráz naší domácnosti?

Někdy stačí opravdu málo a z naší domácnosti se může stát přístav klidu a pohody. Důležitou roli hraje např. i to, jakým způsobem pracujeme s barvami a světlem v našem interiéru. Do malých pokojů bychom měli volit světlé zdi a nábytek. Světlé odstíny barev každou místnost opticky zvětší a provzdušní. Díky tomu se i v malém domově nebudete cítit stísněně. Nemusíte se upínat pouze k čistě bílé barvě. Líbit by se vám mohl meruňkový, citrónový nebo krémový odstín.

Do rozlehlejších pokojů se pak nemusíte bát vybírat ani tmavší barvy nebo tapety. Nezapomeňte však na to, že by pak měla být podlaha nebo koberec o odstín světlejší. Jednotlivé prvky do domácnosti bychom měli vybírat v návaznosti na sebe, nikoli zvlášť. V naší domácnosti bychom pak měli sjednotit i barvu textilních prvků. Jedná se nejen o koberečky, ale také o závěsy nebo o ručníky v koupelně. Zaměříme-li se na světla v naší domácnosti, dobrou volbou bude vždy centrální lustr, který zaujme hned na první pohled a poskytne naší domácnosti osobitý ráz.            

Podle jakých kritérií vybírat nábytek do naší domácnosti?

Nábytek v naší domácnosti by měl vždy korespondovat s naším jedinečným vkusem. Jedině tak nám bude v naší domácnosti příjemně a budeme se v ní moci dostatečně zrelaxovat. Jsme-li příznivci dřevěného a přírodního stylu, určitě bychom měli do našich domovů zařadit dřevěné prvky. V poslední době jsou v kurzu zejména dřevěné stoly s kovovou konstrukcí. Kombinace dřeva a chladnějšího kovu tak může zaujmout milovníky obou stylů. Jedná se vlastně o takový kompromis mezi přírodou a nedřevěným dekorem.

Ve stejném duchu pak můžeme nakoupit i poličky a svítidla. Dekor dřeva pak vybíráme i v návaznosti na velikost místnosti, do které budeme nábytek umisťovat. Do menších místností zvolte světlejší dekor. Líbit by se vám mohl jasan či smrk. Do větších prostor pak můžete vybírat i mahagonový či tmavší dubový nábytek.         

- Advertisment -pr clanky

Most Popular