Je váš dům určen k demolici? Ta má svá pravidla, postupy a přesně dané pořadí, které je třeba dodržet. Co vás čeká a nemine?
Pokud se domníváte, že demolice domu obnáší „pouhé“ jeho srovnání se zemí, jste na omylu. Před samotným úkolem vás čeká kolečko na úřadech.
S demolicí musí souhlasit stavební úřad
Demolice domu si v první řadě žádá projekt na odstranění této stavby. V něm bude mimo jiné přesně popsán postup bouracích prací a nakládání s odpadem. Ten nemůžete nechat vyvézt na obyčejnou skládku. Naložit s ním bude muset specializovaná firma. S hotovým projektem se poté dostavíte na příslušný stavební úřad, který k němu v patřičné lhůtě vydá své stanovisko. Demolice stavby bude buď schválená, nebo zamítnutá. Pokračovat samozřejmě můžete jen pouze s jeho kladným vyjádřením.
Průběh samotné demolice
Dům v první řadě bude třeba vyklidit a zbavit veškerého odpadu. Následně se rozeberou okna, dveře, podlahy, střecha včetně krovu a veškeré další vybavení. Jakmile ze stavby zbyde pouze zdivo, je možné přistoupit k samotné demolici domu, tedy jejímu postupnému rozebrání demoličním bagrem.
Obraťte se na profesionály
Demolici je samozřejmě třeba svěřit specialistům. Demoličními a bouracími pracemi se zabývá plzeňská společnost Recyklace Přeštice, s.r.o. Demolici vašeho objektu skutečně provede od A do Z neboli na klíč. A samozřejmě vás také zbaví stavebního odpadu. Aniž by na vás chtěla závratné částky za jeho likvidaci. Vlastní totiž mobilní drtící a třídící linku, která jej ekologicky zrecykluje. A zbytek samozřejmě odveze. Firma ale nabízí také recyklační práci a likvidaci suti a provozují půjčovnu stavebních strojů a techniky.
Rychle a efektivně
Díky modernímu vybavení, jako jsou demoliční rypadlo vybavené demoličními nůžkami, vydrcovacími nůžkami na železobeton a demoličním drapákem specialisté z Recyklace Přeštice pracují opravdu rychle a efektivně. Ani se nenadějete a po domu určeném k demolici se slehne zem.