Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeFiremní prezentaceCo se hodí vědět, než přijmete pracovní nabídku

Co se hodí vědět, než přijmete pracovní nabídku

Vzhledem k tomu, jak dlouhé období svého života člověk stráví v zaměstnání, asi se není čemu divit, co vše může na pracovišti zažít. Stejně jako u ostatních oblastí života, i v pracovní sféře se s časem nabírají zkušenosti. A tak po několika vystřídaných pracovních pozicích člověk už ví, na co si dát pozor a na co se zaměřit. Co by vás ale mohlo překvapit, pokud jste na trhu práce relativními nováčky?

Zaměstnanci nejčastěji nemění práci, ale zaměstnavatele

Mnohé průzkumy ukázaly, že zaměstnanci častěji místo pracovních pozic jako takových mění své manažery a zaměstnavatele. Je to z důvodu toxicity zaměstnání a nepříjemné pracovní atmosféry. Vždy budou v životě i v práci nějaké problémy, nedá se předpokládat, že bude mít člověk na růžích ustláno. Ale co je moc, to je moc. Vzhledem k tomu, že v práci trávíme osm hodin denně, je vhodné si vybrat pracovní pozici v příjemném prostředí.

Nahlížejte na firmu z různých úhlů

Než vezmete pracovní nabídku, podívejte se na danou pracovní nabídku z odstupu a z různých úhlů pohledu. Můžete využít Atmoskop a jiné podobné portály, které slouží pro hodnocení firem zaměstnanci. Nebo si danou firmu najděte na portálu Linkedin a vyfiltrujte si bývalé zaměstnance dané firmy ve vašem regionu nebo okrese. Na základě toho, kolik lidí v poslední době z firmy odešlo, můžete alespoň zběžně poznat, zda je daná pracovní pozice perspektivní. A pokud se firma vyznačuje nějakým specifickým režimem fungování, jako je například rotace pracovních míst, zkuste se zeptat na reference aktuálních zaměstnanců, zda tento režim funguje a jak s ním byli spokojení.

Buďte na pohovoru aktivní

Pokud to nebude zmíněno v rámci pohovoru automaticky, zkuste zjistit, proč se daná pracovní pozice uvolnila nebo proč se danou pozici firma snaží obsadit. Neváhejte se zeptat, pokud máte nějaké pochybnosti a potřebujete nějaké doplňující informace k dané pracovní pozici. I jen samotný způsob pokládání otázek a na jaké otázky se vám při pohovoru ptají, může ukázat něco z toho, jak to v dané firmě chodí.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular