Neděle, 27 listopadu, 2022
magazin
HomeDomovCo nejraději dělají Češi ve svém volném čase?

Co nejraději dělají Češi ve svém volném čase?

I když toho volného času moc nezbývá, přece jen ho každý člověk má. Nabízí se otázka, jak svůj volný čas člověk využívá. Nedávné průzkumy se právě tímto tématem zabývaly. V rámci průzkumů se lidí ptali, co dělají ve svém volném čase. A kupodivu se odpovědi lidí shodovaly. 

Volný čas většinou vyplňuje nějaký koníček, který lidi naplňuje a který je baví. Velice často zazněla odpověď “sport”. Je to opravdu skvělé, že lidé opět pochopili, že sport je životu důležitý, že tělo pravidelný pohyb potřebuje a že naše zdraví nám za to jen poděkuje. V současné době je nadmíru atraktivní hlavně běh, který lze vykonávat kdykoli a kdekoli. Na druhou stranu se stále atraktivnějším stává i tenis, ale to je velký zásah do financí, pokud ho chcete hrát na profesionální úrovni. 

Sport však není jediná činnost, která vyplňuje volný čas lidí. 

Češi začínají opět chovat ptáky

Také se ukázalo, že se Češi vrací opět ke svým kořenům, a sice začínají chovat ptáky. Chov ptactva se dnes řadí k nejstarším koníčkům, dříve se chovali hlavně holuby, kterým se jen stloukl pořádný holubník. Dnes se však dává přednost spíše exotičtějším druhům ptactva. K nejčastěji chovaným papouškům patří například chocholatá korela nebo nenáročná andulka čili papoušek vlnkovaný. Toho lidé chovají ve velkých venkovních voliérách ve větším množství. 

Pokud taky zvažujete chov ptactva, nezapomínejte na to, že základem úspěšného chovu je dopřát ptákovi obydlí, v němž se bude cítit dobře. Postavte mu ho proto ze stavebnice Aluhobby, kdy dáte do kupy jen hliníkové profily a součástky podle jednoduchého návodu. 

Zájem roste také o focení

Stále více lidí začíná s focením. Lidi zkrátka pochopili, že focení je velmi hezký koníček, při kterém se mohou perfektně vyřádit. Zatímco někteří to mají opravdu jen jako koníček, jiní na svém koníčku začínají vydělávat. 

- Advertisment -pr clanky

Most Popular