Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeFiremní prezentaceCo je to vertikální zahrada?

Co je to vertikální zahrada?

Vertikální stěny jsou nadčasovým a moderním designem, který je v dnešní době velmi poptávanou exteriérovou či interiérovou dekorací prostor. Vertikální stěna známá také jako živá stěny je způsob pěstování rostlin ve vertikální či kolmé poloze vaší stěny či fasády. Vertikální zahrada lze snadno umístit i do menších a omezených prostor jako je balkón nebo terasa. Mimo okrasné rostliny na vertikální stěně můžete pěstovat také i ovoce, zeleninu nebo bylinky.

Přineste si domů trochu přírody

Nemáte-li zahradu nic se neděje. Pro každého z nás znamená zahrada něco jiného, pro někoho odpočinek pro někoho práci, kterou je zapotřebí každoročně vykonávat. A proto jsou tu vertikální zahrady, které nemusí mít vyhrazené místo na pozemku, ale rovnou na vaší kolmé stěně třeba v obývacím pokoji. Máte doma či v práci stěnu, která působí stroze a nudně? Nechte si na ní nasázet živé rostliny a mějte díky tomu okolo sebe lepší ovzduší. Zvolte při výběru nenáročné rostliny a vaše péče o vertikální zahradu bude nulová.  

Před výběrem vertikální zahrady je zapotřebí si nejdříve promyslet, zda máte místo vhodné k umístění této vertikální zahrady. Vertikální zahrad může být nejen na kolmé stěně ale i v rámečku. Vertikální zahrady mají neskutečné množství variant, kde si každý může najít to své podle svých požadavků a přání. Cena se odvíjí od kvality použitých rostlin a doplňků jako je zavlažovací systém nebo osvětlení. Náklady na produkty z asijské produkce bývají na pořízení nižší, kvalitní rostliny pak mají propracovanější vzhled a jsou při pohledu na ně nerozeznatelné od těch živých.

Proč si pořídit vertikální zahradu?

  • Živé rostliny ve vašem okolí snižují koncentraci škodlivých látek a tím i čistí ovzduší
  • Rostliny mají všeobecné dobré účinky na psychiku člověka
  • Ve vytápěných prostorech se živé rostliny postarají o zvlhčování vzduchu
  • Hluk mezi kancelářemi se minimalizuje
  • Živé rostliny navodí pocit pohody
  • na člověka vertikální zahrady působí esteticky zvenčí i v místnosti
  • Téměř nulová péče a údržba těchto zahrad

Hledáte moderní doplněk vašich komerčních nebo obchodní prostor, a nevíte si rady jaký typ vertikální zahrady pro vás bude ten pravý? Nechte se inspirovat profesionálními odborníky, kteří vám navrhnou realizaci celého projektu vertikální zahrady.

Vertikální zahrady jako jednoduché a rychlé řešení pro interiérové a exteriérové prostory jako živá dekorace. Živá stěna se zkrátka hodí všude, kde by člověk vyžadoval moderní vzhled ale i harmonický pohled na prostory.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular