Neděle, 27 listopadu, 2022
magazin
HomePro kutilyChováme papoušky. Co potřebují ke svému spokojenému životu?

Chováme papoušky. Co potřebují ke svému spokojenému životu?

Rozhodli jste se využít svůj volný čas tak, že budete chovat ptáky? Chov ptáků se řadí k vůbec nejstarším koníčkům, to je však všeobecně známý fakt. V současné době se chovají zejména andulky (ty chová každý druhý český chovatel), najdou se však i milovníci kanárků nebo papoušků. Zaměřme se nyní na papoušky, kteří nejsou z počátku žádnou levnou investicí.

Pokud jste pevně rozhodnuti a přesvědčeni o tom, že právě papoušci jsou vaše spřízněné duše, měli byste vědět, co potřebují ke svému spokojenému životu. Na seznamu toho, co musíte koupit, je toho hodně. Nejdražší záležitostí je ale samotný papoušek, kterého samozřejmě můžete koupit za pár stovek od menších chovatelů chovajících menší druhy, většinou ale papouška koupíte za trochu větší sumu, a sice za tisíc či několik tisíc korun. Vždy záleží na konkrétním druhu a samozřejmě i na velikosti papouška.

Papoušek je první a nejdražší položkou na seznamu, co dalšího potřebujete k tomu, aby byl papoušek ve vaší péči spokojený?

Obydlí, v němž roztáhne svá křídla

Každý majitel musí svému okřídlenému mazlíčkovi poskytnout obydlí, které bude dosti velké a prostorné, že v něm bude moct bez problémů roztáhnout svá křídla. Taková obydlí se však na trhu nehledají snadno, nejlépe uděláte, když budete rovnou investovat do stavebnice Aluhobby, z níž si snadno, rychle, zábavně a podle přehledného manuálu postavíte klec pro ptáky, jakou potřebujete a jakou si představujete. Ze stavebnice Aluhobby lze vykouzlit i holubníky nebo venkovní voliéry, skládá se z hliníkových profilů a dalších kvalitních dílů.

Krmivo jako další položka na seznamu

Samozřejmě nesmíte zapomenout ani na kvalitní krmivo pro exotické ptáky, které seženete v každém zverimexu či v každých chovatelských potřebách společně s dalšími nutnostmi, které nesmí ve voliéře pro papouška chybět.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular