Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeDomovChcete uspořit výdaje za vytápění? Postavte si moderní nízkoenergetický dům

Chcete uspořit výdaje za vytápění? Postavte si moderní nízkoenergetický dům

Chcete si postavit nový bungalov nebo patrový rodinný dům a přemýšlíte, jaký typ domu zvolit, abyste ušetřili celkové náklady za vytápění a provoz domu? Ideální variantou pro vás budou naše nízkoenergetické domy na klíč.

Plánujte si budoucnost chytře

Chcete splnit základní pomyslné požadavky na život, jako je postavit dům, zasadit strom a ušetřit na vytápění? Všechny tyto možnosti můžete skloubit dohromady a to stavbou úsporného rodinného domu.  Jak se liší nízkoenergetický dům od běžného? Na tuto otázku se vám budeme snažit odpovědět v naší společnosti Domy na klíč.

Ušetřete za výdaje na topení

Ačkoliv jsou zimy v našich krajinách už méně chladné, stále musíme topit. Kdo by nechtěl každoročně ušetřit tisíce korun za vytápění? Pokud se chystáte stavět nový dům a chcete do budoucna ušetřit peníze a myslet i na ekologii, nízkoenergetické domy na klíč pro vás budou jasnou volbou.

Naše nízkoenergetické domy na klíč spotřebují na vytápění asi třetinu až polovinu energií méně než běžná novostavba. Protože sledujeme neustále se navyšující ceny za energie, používáme ke stavbě našich úsporných domů materiály, které dělají z nízkoenergetických domů takové, které se již téměř podobají pasivním domům.

Pro představu v klasických definicích o nízkoenergetickém domě se většinou dočtete, že roční spotřeba tepla na vytápění je nižší než 50 kWh/m2. Pro srovnání klasická novostavba spotřebuje na vytápění asi dvakrát až třikrát tolik, mezi 80 až 120 kWh/m2 (průměrně 100 kWh/m2). U našich nízkoenergetických domů se dostáváme ještě na nižší spotřebu tepla.

Důležité kritérium může být větrání

U nízkoenergetických domů na klíč je klíčové větrání. Pokud se v zimě rozhodnete ve vašem domě šetřit energiemi, budete okna otevírat jen zřídka. Tím sice ušetříte drahé teplo, daní za to ale bude nepříjemný a vydýchaný vzduch. V nízkoenergetickém domě má ale větrání ještě jednu výhodu navíc. Umělé větrání je zde zkombinované s rekuperačním výměníkem. Prostřednictvím výměníku je totiž odebíráno teplo špinavému vzduchu, který odchází ven, a tímto teplem je pak ohříván čerstvý vzduch přiváděný zvenčí dovnitř.

Nechte si postavit nízkoenergetický dům na klíč

Naše stavební společnost se specializuje na výstavbu rodinných domů na klíč. Vyberte si z naší pestré nabídky svůj projekt. Vybraný projekt jsme schopni upravit podle vašich potřeb přímo v naší kanceláři. Díky mnohaletým zkušenostem garantujeme prvotřídní služby.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular