Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomovČerná v interiéru – proměňte smutek za luxus díky drobným trikům

Černá v interiéru – proměňte smutek za luxus díky drobným trikům

Černá není tak úplně tradiční barvou pro vybavování interiérů. Řada lidí ji má spojenou se smutkem. Pokud se nachází v malém pokoji nebo je ji příliš, může působit stísněně. Nicméně proč ji nedat šanci?

Když se dobře skombinuje vypadá luxusně, moderně, elegantně a majestátně. Jen je potřeba umět s ní naložit. Chcete-li koupit černou tapetu a udělat z místnosti komoru, pak by to bylo celé špatně. Při použití černé barvy je nutné přemýšlet víc, než u jiných barev. Podobně je na tom tmavě modrá tmavě šedá, rudá atd. Tmavé barvy pohlcují světlo, proto je nutné promyslet, kolik denního světla na úkor designu domova chcete obětovat.

Černé jen tak akorát…

Výjimkou nejsou například černé dřevěné obklady v knihovnách a pracovnách, ale tento starověký zvyk může z touhy vybudovat majestátní pokoj působit depresivně. V moderních interiérech je lépe černou barvou šetřit a využít ji díky solitérním kusům nábytku či doplňků. Díky tomu neochudíte místnost o tolik slunečné záře.

Zkusit můžete například černé závěsy, tam nalezne tato tmavá barva uplatnění. Přidat lze klidně i černý jídelní stůl nebo židle. Černá vypadá velmi elegantně, pokud má šanci vyniknout a nečiní z místnosti tmavou kryptu. Černý nebo tmavě šedý jídelní stůl se může v jinak světlé místnosti vyjímat. Černé jsou vkusné i dekorace.

Černá na doplňcích

Co třeba zkusit černé či temně modré stínidlo lampy, černé polštáře na světlé pohovce, černý porcelán. Ovšem dávejte si také pozor, s jakými barvami černou kombinujete. Eleganci tak můžete během mžiku proměnit v naprostý kýč. Vyvarujte se kombinaci černé a červené či blankytně modré. Podobně je na tom i růžová.

K černé se hodí spíš bílá, tlumené odstíny zelené, tlumená červená, jasně žlutá. Na menších dekoracích si můžete vyhrát s kombinacemi zlaté, ale nepřepískněte to. Pokud jde o decentní a občasné spojení, vypadá to hezky, ale všeho moc škodí. Je-li černé a zlaté příliš, vypadá to lacině. A kde černou barvu všude využít? V kuchyni, obýváku, ale klidně i ložnici. Nemusíte hned celou ložnici obalit do černé. Stačí černý noční stolek, závěsy, polštáře nebo černo bílé povlečení. Zkrátka pamatujte, že černá v interiéru ANO, ale pouze v rozumné míře.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular