Neděle, 27 listopadu, 2022
magazin
HomeDomovBydlení ve stylu džungle? Jungle styl je jasná volba pro milovníky nespoutané...

Bydlení ve stylu džungle? Jungle styl je jasná volba pro milovníky nespoutané přírody

Ač si to neuvědomujeme, téměř všichni žijeme v džungli lidí. Bohužel nejde o džungli zelenou, ale o monotónní, neveselou a šedou městskou džungli. Naštěstí si můžeme vytvořit vlastní bublinu a alespoň v rámci několika desítek metrů čtverečních vytvořit kouzelné prostředí plné zelených rostlin, veselých barev a dalších pozitivních prvků, díky kterým může být velmi příjemný i život v centru velkoměsta. Seznamte se s jungle stylem – interiérem inspirovaným přírodou.

Pokojové rostliny všude, kam oko dohlédne

Základem tzv. jungle stylu bydlení jsou rostliny. Spousta rostlin, jejichž skladba by ovšem měla respektovat vaši osobnost, potřeby a časové možnosti. Nabídka živých rostlin, kterým se velmi dobře daří i v domácích podmínkách, je neskutečně široká – a proto zkušeného pěstitele nepředstavují problém ani exotické druhy.

V každém případě je však důležité zohlednit časové možnosti, a konečně i záliby. Pokud se vám přítomnost zeleně pouze líbí, ale nechcete ztrácet čas náročnou péči (tzn. nejen zaléváním, ale také přesazováním atd.), pořiďte si méně náročné pokojovky.

Další vhodné „jungle“ prvky

Nadstandardní počet květináčů z bytu džungli neudělá. O „jungle look“ se musíte přičinit i jinak – pomocí dalších vhodných prvků, které společně vytvoří osobité prostředí s atmosférou tropické destinace.

Čím tedy interiér doplnit? Sázkou na jistotu jsou tapety a bytové textilie – závěsy, záclony a povlečení – s florálními motivy. Těmi však nemáme na mysli drobné, decentní kvítky, ale spíše výrazné palmové listy.

Chybět by neměly ani nástěnné malby, samozřejmě opět s vhodně zvoleným motivem, doplňky z přírodních materiálů, ale třeba i pletené košíky a dřevěné truhly, které poslouží nejen jako dekorace, ale i jako praktické úložiště.

Pokud se vám jungle styl líbí, ale zatím si nejste jistí, jestli se vám v obklopení zeleně bude dobře bydlet, začněte zlehka a jednoduše bydlení doplňte o pár nových rostlin a dekorací. Časem přidáte, nebo naopak zvolníte.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular