Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomePro kutilyBoilies – díky nim chytíte svůj kapitální kousek

Boilies – díky nim chytíte svůj kapitální kousek

Pokud stále nemůžete chytit svou vysněnou rybu, pak je možné, že zakopaný pes bude ve vaší návnadě. Někdo sice může namítat, že důležitou roli hraje i místo, ale to se dá vytipovat s pomocí jiných rybářů. S nekvalitní návnadou však nikdy svého vysněného kapra nechytíte.

Vyzkoušejte boilies

Tou pravou návnadou se může stát právě těstíčko neboli boilies. Bylo objeveno v druhé polovině minulého století, avšak i dnes má svou neocenitelnou funkci. Chytání na těstíčko se stává čím dál tím populárnější, a proto přichází i výrobci těchto návnad s novými typy a příchutěmi. Nyní můžete boilies využít prakticky na všech místech a některé konkrétní výrobky jsou účinné nejen na kapry, ale i na jiné druhy ryb.

Existuje mnoho typů

Podstatou boilies je fakt, že jsou velmi tvrdé a někdy i příliš velké na ostatní druhy ryb, než jsou kapři. Použít je můžete při jakékoliv příležitosti, protože jsou na trhu nabízeny jak v podobě zamražené, tak již předpřipravené, a dokonce i plovoucí. Ty se hodí zejména na vodní plochy, jejichž dno je plné trav a bahna. Zde by totiž mohla návnada zapadnout do porostu a ryba by ji nenašla. Vybrat si můžete také z různých velikostí od 8 až do 40 milimetrů, určené opravdu pro kapitální kusy.

Využijte i různé příchutě

Stejně jako lidé, tak i ryby mají různé chutě, a proto se jich snaží výrobci boilies co nejvíce využít. Zakoupit tak můžete již předpřipravené těstíčko z příchutí sardinky či pikantní švestky. Jestliže si však chcete návnadu vyrobit sami doma, stačí pouze zakoupit speciální směs, se kterou to bude naprostá hračka. Ve většině případů je složena pouze z přírodních látek, a dokonce může být i různě barevná.

Pro chycení svého kapitální kousku opravdu potřebujete správnou návnadu, tak neváhejte a zakupte si ji.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular