Domů Pro kutily Boilies – díky nim chytíte svůj kapitální kousek

Boilies – díky nim chytíte svůj kapitální kousek

7980
0

Pokud stále nemůžete chytit svou vysněnou rybu, pak je možné, že zakopaný pes bude ve vaší návnadě. Někdo sice může namítat, že důležitou roli hraje i místo, ale to se dá vytipovat s pomocí jiných rybářů. S nekvalitní návnadou však nikdy svého vysněného kapra nechytíte.

Vyzkoušejte boilies

Tou pravou návnadou se může stát právě těstíčko neboli boilies. Bylo objeveno v druhé polovině minulého století, avšak i dnes má svou neocenitelnou funkci. Chytání na těstíčko se stává čím dál tím populárnější, a proto přichází i výrobci těchto návnad s novými typy a příchutěmi. Nyní můžete boilies využít prakticky na všech místech a některé konkrétní výrobky jsou účinné nejen na kapry, ale i na jiné druhy ryb.

Existuje mnoho typů

Podstatou boilies je fakt, že jsou velmi tvrdé a někdy i příliš velké na ostatní druhy ryb, než jsou kapři. Použít je můžete při jakékoliv příležitosti, protože jsou na trhu nabízeny jak v podobě zamražené, tak již předpřipravené, a dokonce i plovoucí. Ty se hodí zejména na vodní plochy, jejichž dno je plné trav a bahna. Zde by totiž mohla návnada zapadnout do porostu a ryba by ji nenašla. Vybrat si můžete také z různých velikostí od 8 až do 40 milimetrů, určené opravdu pro kapitální kusy.

Využijte i různé příchutě

Stejně jako lidé, tak i ryby mají různé chutě, a proto se jich snaží výrobci boilies co nejvíce využít. Zakoupit tak můžete již předpřipravené těstíčko z příchutí sardinky či pikantní švestky. Jestliže si však chcete návnadu vyrobit sami doma, stačí pouze zakoupit speciální směs, se kterou to bude naprostá hračka. Ve většině případů je složena pouze z přírodních látek, a dokonce může být i různě barevná.

Pro chycení svého kapitální kousku opravdu potřebujete správnou návnadu, tak neváhejte a zakupte si ji.