Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomePro kutily5 věcí, které má zdravá a komfortní pracovna

5 věcí, které má zdravá a komfortní pracovna

Sdílená pracovní místa, home office nebo rovnou práce z domova. To jsou trendy na trhu práce, které řada z nás vítá s otevřenou náručí. K práci z domu však potřebujete vlastní pracovnu. Protože si přiznejme, že u jídelního stolu to zkrátka není ono. Jak má vypadat správná domácí pracovna? To vám prozradíme v dnešním článku!

Každý od své pracovny očekává něco jiného. Někdo vyžaduje tvůrčí prostor, kde energie skoro jiskří. Jiný se těší klidné místo pro tiché rozmluvy s klienty a další se zahrne barvami a květinami, protože ho to uklidňuje. Ať je vaše představa jakákoli, základem zdravé a komfortní kanceláře je správný nábytek a doplňky. Sepsali jsme pro vás pět věcí, bez kterých se váš pracovní koutek neobejde.

Kvalitní stůl

Ne nadarmo se říká, že stůl je základem každé pracovny i pracovních úspěchů. Ve feng-shui materiál, rozměr i tvar stolu vypovídají o vašem postavení a pracovním úspěchu. I když ve feng-shui nevěříte, něco na tom bude. Pokud se každý krčíte u malého kavárenského stolečku, nejspíš vám práce od ruky nepůjde. Vyberte si bytelný stůl, který se vám líbí tvarem, barvou i materiálem. Udělejte dobrý skutek pro své zdraví a vyberte si třeba výškově stavitelný stůl.

Padnoucí židle

Kancelářská židle vám musí maximálně vyhovovat. Zajímejte se o hloubku sedáku, výšku područek, výšku zádové opěrky i tvrdost sedáku. Pokud vám kterýkoli parametr nevyhovuje, poohlédněte se po jiné židli. Padnoucí židle je zárukou pohodlí a taky zdraví. Nekvalitní židle, která vám nepadne, zhoršuje držení těla a přináší bolesti zad nebo hlavy.

Odpočinkový koutek

Dopřejte si během práce chvilku odpočinku. Přečtěte si pěknou knížku nebo jen vyřiďte telefonát odjinud než zpoza stolu. Pořiďte si do pracovny hezký retro ušák, měkkou pohovku anebo se usaďte do závěsného křesla. Odpočinek je stejně důležitý jako práce a neměli byste ho zanedbávat. Díky němu dáte mozku šanci urovnat všechny informace, které jste za ten den načerpali, a taky se zbavíte stresu a napětí.

Pěkné dekorace

Myslete na to, že ve svojí pracovně trávíte mnoho hodin denně. Někdy si do ní vodíte i klienty a mnohdy v ní ve spěchu zhltnete i svůj oběd. Proto se zaměřte na detaily a pěkné dekorace, abyste se v pracovně cítili příjemně. Nic nezkazíte květinami, obrazem nebo plakátem. Útulného prostředí dosáhnete koberečky, polštářky nebo závěsy.

Myslete na své zdraví!

Řada studií z různých zemí potvrzuje jediné: Sezení je skrytý zabiják. Způsobuje cukrovku, zpomaluje metabolismus a zastavuje tok lymfy. Zdravotní problémy způsobené sezením jsou velice rozsáhlé a jen velmi těžko je napravíte. Raději jim předejděte včas! Zaměřte se na ergonomická pracoviště nebo si dopřejte pohyb i během práce za počítačem. Dělejte si časté přestávky a snažte se co nejvíce střídat stání se sezením.


Levné krbové kamna a krby se hodí i do hezky zařízené pracovny.


- Advertisment -pr clanky

Most Popular